Inzerce
DomůNovinkyTimbersrports 2016. V Zádveřicích zářili dřevorubci i létající Honza Hanzlík

Timbersrports 2016. V Zádveřicích zářili dřevorubci i létající Honza Hanzlík

Úspěch loňského prvního setkání s názvem Timbersports Zádveřice byl nesporný. A tak se se i letos Daniel Hill a jeho parta pustili do organizace této náročné akce. Pod patronací obce Zádveřice – Raková a s podporou generálního partnera Pivovaru Vraník a dalších firem se i letos podařilo namixovat originální směsici sportu, adrenalinu a dětských her. A stejně jako minulý rok byl i letos výtěžek akce určen na dobrou věc.

Hlavním tahákem sportovního odpoledne byli borci z STIHL Timebrsportu. Stejně jako loni ohromili umem, razancí i silou. Navíc oproti minulému ročníku obohatili svou exhibici o dřevorubeckou štafetu. Zážitek z jejich vystoupení podtrhlo i zbudování speciálního pódia, díky němuž měli diváci dřevorubecká zápolení jako na dlani. Pozadu nezůstaly ani děti, jejichž soutěžní interpretace řevu závodních strojů zůstane pro mnohé nezapomenutelná.

Svůj podíl na vydařeném odpoledni však měli v sobotu v Zádveřicích všichni vystupující i účastníci. Trojnásobný světový rekordman Bob Divílek dal svými neuvěřitelnými cviky zapomenout na svůj věk. Kulturista, umělec i showman, který loni oslavil sedmdesáté narozeniny, mimo jiné apeloval i na aplaudující publikum. „Nezanedbávejte své tělo, pečujte o něj a cvičte. Ve stáří vám to vrátí,“ řekl na závěr svého představení z pódia. Bavili i další: domácí oblíbenec Charles Burton s novým programem, neuvěřitelná 7th MOVE tým powerbockingu  (skákání na skákacích botách), duo ostravských klaunů, Honza „Doggydog“ se svými profesionálně vycvičenými pitbulteriéry.

Zájem byl i o výborný hovězí „Kotányi“ guláš od mistrů gulášfestů Martina Randuse a Tomáše Řezníčka či úžasná „Květošova“ vepřová kolena pečená na zelí.

Své příznivce si našlo i i exhibiční utkání přípravky malých zádveřských fotbalistů pod vedením Vlastimila Schovajsy, Ivo Kratiny a Milana Pavky. Přípravka vznikla v roce 2014 a díky šikovnosti dětí se rozhodli trenéři žactvo přihlásit do okresní soutěže skupiny B.

„Velký aplaus tady sklidil i zádveřský rodák Honza Hanzlík,“ řekl k Free-style BMX exhibici portálu Horní Podřevnicko pořadatel Daniel Hill. A dodal. „Není divu, vždyť před domácím publikem se nechal natolik vyhecovat, že předvedl trik zvaný backflip z překážky vysoké pouze 50 cm. Musím podotknout, že tento skok na takové překážce ještě nikdo neskočil a ani Honza ho předtím netrénoval, přesto se rozhodl zariskovat a před domácím publikem jej dokonale zvládnul.“

Návštěvníci však také překonali svůj rekord. Oproti minulému roku, kdy se zde na dobrovolném vstupném vybralo přes šestnáct tisíc korun, letos tuto částku navýšili na 23 100,- . I letos částka putuje na dobročinné účely do Domova naděje v Nedašově. Za to divákům patří velký dík, stejně jako třeba motorkářům ze severní a jižní Moravy, kteří dlouho a ochotně vozili ratolesti na svých strojích. Děti od nich dostaly i malé pozornosti – to vše bez nároku na jakoukoli odměnu,“ poděkoval závěrem pořadatel akce.

O závěrečnou zábavu se postarala kapela New Orleans Band. 

HLavní partneři

X