Vánoční taneční přehlídka potřetí rozvlnila plnou slušovickou sokolovnu

Sobota, 16 Prosinec 2017 08:03 | Zdroj: Video - Petr Staroveský, Foto - organizátoři akce | Značky Neubuz, Slušovice, Trnava

Bookmark and Share

Foto a video

Poslední listopadovou sobotu mohli milovníci tance, od nejmenších až po nejstarší, shlédnout již třetí ročník „Vánoční taneční přehlídky“. Taneční show se celkem zúčastnilo 450 lidí, a tak letos Nová sokolovna doslova praskala ve švech.

Přehlídku zahájila děvčata z taneční školy Orientální tance Jana, která nám předvedla Bellymix, kde diváci mohli shlédnout smysluplné pohyby pánví, tanec se závojem či hůlkou. Tato nadaná děvčata dále předvedla mystický tanec zvaný Tribal a Fusion dance na známou skladbu od skupiny Mettalica. Diváci se mohli dále těšit na několik orientálních tanců v podání slečen a holčiček z Trnavy pod vedením Michaely Dolanské, které se předvedly s moderním orientálním tancem a moderním indickým tancem Bollywood, které navodily atmosféru do daleké a kořením provoněné Indie. Lektorka Michaela Dolanská se poté také sama ujala tance, kdy společně se svou sestrou Kristýnou Dolanskou a organizátorkou akce Pavlínou Lukešovou převedly nádherný orientální tanec s vějíři a poikami. Toto efektní číslo poté doplnila Karolína Sedlářová se svítícími poikami. A že se dá tančit už od malička, nám potvrdily roztomilé děti z místní Mateřské školy Sluníčko s představením Sněhové vločky, pod vedením Terezy Elšíkové a Dany Miklové. Dále byl za účasti mladých slečen z baletní školy Ballerine představen tanec, který svým pohybem vyjadřuje myšlenku i děj různých příběhů.

Nádherný Waltz, Vídeňský valčík, rytmickou Sambu a Jive představil mladý taneční pár z Hvozdné: František Holeňák a Nela Šalamounová z tanečního klubu Fortuna Zlín. Jako každý rok nesměla chybět místní taneční skupina Kontrast Dance pod vedením Pavlíny Lukešové, která představila moderním street dance. Irský tanec, který se vyznačuje lehkostí, elegancí, vysokými skoky a rychlými švihy nohou byl předveden taneční skupinou Celtic Storm ze Zlína. Dalším zpestřením tanečního maratonu byl jazzový tanec v podání Evy, Lucie a Adély z taneční studio Evans ve Zlíně pod vedením choreografky Evy Stodůlky Nejedlé, které předvedly stepařské číslo na ústřední hudbu z filmu Kill Bill.

A že ve zdejším kraji máme i mistry tance, potvrdila Adrianka Nečasová z klubu sportovního aerobiku Gasi Team, která je letošní mistryní Evropy. Ze stejného tanečního klubu GasiTeam, pod vedením trenérky Silvie Galíkové, se dále předvedly Sofie Veselá, Mariana Nečasová a Petra Šimerová.

Závěr letošní taneční přehlídky byl opět třešničkou na dortu. Scénický tanec doplněný prvky hip hopu přijel z nedalekých Zádveřic předvést Charles, který si poté připravil vtipný taneční battle a nečekaný romantický tanec z filmu Hříšný tanec s Pavlínou Lukešovou.

 „Za celé protančené odpoledne bych chtěla poděkovat všem vystupujícím, ale také všem, kteří pomohli tuto akci uspořádat. A to hlavně Nadačnímu fondu pro rozvoj a podporu Slušovic, Městu Slušovice za možnost využití místní krásné sokolovny. Dále bych chtěla poděkovat Miroslavovi Horákovi a Martinovi Kovářovi, kteří už od rána pomáhali chystat veškerou aparaturu a pomáhali s celkovou organizací. A v neposlední řadě patří velké poděkování moderátorům: Martině Pavlíčkové a Janu Bártkovi, kteří nás celou show provázeli. Věřím, že se příští rok opět setkáme v tak hojném počtu jako letos a bude se opět na co dívat,“  sdělila portálu Horní Podřevnicko organizátorka akce Pavlína Lukešová.
Fotografie dodali organizátoři akce