Inzerce
DomůNeubuzQuad Air Trial pro Yvettu Sáblíkovou. Souboj čtyřkolek na letišti Slušovice ovládla...

Quad Air Trial pro Yvettu Sáblíkovou. Souboj čtyřkolek na letišti Slušovice ovládla jediná žena

V sobotu 1. října nahradily letadla na slušovickém letišti čtyřkolky. Quad Air Trial, jak akci pořadatelé pojmenovali při loňské premiéře, si svou originalitou i stoprocentním zázemím slušovického letiště získal řadu příznivců – kolkařů. A možná i originální model soutěže napomohl tomu, co by asi nikdo nepředpokládal. Téměř stoprocentně mužské startovní pole porazila jediná žena – Yvetta Sáblíková.

„Na druhý Quad Air Trial čtyřkolek se nás sjelo na 50 strojů,“ pochlubil se pořádající Aleš Vajďák z ALIGATORAVS. A pokračoval: „Počasí nám bylo první říjnový den nakloněno, což se zajisté v dobrém podepsalo na skvělé náladě a průběhu celé akce, kterou jsme mohli udělat za podpory Letiště Slušovice – tímto děkuji Jindrovi Polepilovi a Liboru Valeriánovi.

Na pořadu dne byly dvě disciplíny a to sprint, který se odehrával na ranveji letiště, další a hlavní soutěží byl TRIAL. Ten se už loni ukázal být složitější a pro některé i hodně záludnou záležitostí, kde se prověřila odolnost strojů ale i samotných jezdců. „Podstatou našeho TRIALU není to, kdo projede nejrychleji vytyčenou trať, nýbrž kdo zajede v druhém ze dvou odjetých kol neshodnější čas s kolem prvním. Vítězi, tedy pardon vítězce – Yvettě Sáblíkové se to podařilo fantasticky. Její čas ze druhé rundy se proti té první lišil o pouhé dvě desetiny, za což jí upřímně gratuluji a zároveň moc děkuji všem, zúčastněným jak soutěžícím, tak divákům za účast,“ uzavírá Aleš Vajďák.

 

HLavní partneři