Inzerce
DomůStaroSpoty7. díl – Slušovice slaví pouť sv. Jana Křtitele. Rok 1995

7. díl – Slušovice slaví pouť sv. Jana Křtitele. Rok 1995

Slušovická pouť připadala vždy na následující neděli po Slavnosti narození svatého Jana Křtitele, jemuž je zasvěcen zdejší chrám.

Nejinak tomu bylo v roce 1995. Mimořádnou okolností byla 26. června toho roku přítomnost tehdejšího salesiánského novokněze Pátera Ladislava Heryána, který si do dnes získává sympatie liberálními názory, občanskou angažovaností i zálibou v rockové hudbě a navzdory své plachosti patří mezi nejpopulárnější české kněze.

Vraťte se čtvrtstoletí nazpět a užijte si atmosféru tehdejší velké mše, zpěv slušovického chrámového sboru a dechovou hudbu, ale i pořádný randál kolotočů, střelnici, stánky s tričky a perníkovými srdci.

V roce 1995 vyrobilo VIDEO STUDIO STAROVESKÝ

StaroSpoty

Petr Staroveský pracoval před 25 lety v kabelové televizi ve Slušovicích. Tehdy natáčel, jak sám říká, pod výborným vedením Jaroslava Pečivy, se svým kolegou Dušanem Poláškem. Jeho několikaleté přemítání o opětovném publikování historických videí vedlo až ke spuštění nového projektu ve spolupráci s portálem Horní Podřevnicko. Přinášíme druhý díl nového video občasníku, seriálu s názvem StaroSpoty.

Minulé díly

HLavní partneři

X