Inzerce
Domů Novinky Příprava rychlostní silnice R49

Příprava rychlostní silnice R49

Setkání na důležité téma

28. února proběhlo na radnici ve Vizovicích setkání s europoslankyní za ČSSD MUDr. Olgou Sehnalovou na téma financování rychlostní komunikace R49. Setkání zorganizoval a řídil starosta Vizovic Ing. Roman Persun.

Dále se ho zúčastnili náměstek hejtmana Zlínského kraje Ing. Jaroslav Drozd, Ing. Kavan z odboru dopravy, starostové obcí Zádveřice, Lhotsko, Bratřejov, Pozděchov, Lačnov, zástupce Hnutí Duha a zástupci občanských sdružení Zachraňte Zádveřice a Vizovické vrchy a Janova Hora.

Důvodem setkání byla zpráva o zařazení silnice R49 do sítě evropských silnic a dálnic TEN-T a jejím financování z fondů Evropské unie.

P. poslankyně vysvětlila způsob přidělování finanční podpory a sdělila také, že zařazení projektu R49 do sítě TEN-T automaticky neznamená přidělení finančních zdrojů na realizaci.

Současný realizační návrh R49 je z hlediska obcí, ochrany obyvatel a i ochrany krajiny přírodního parku Vizovické vrchy veden velmi bezohledně a původně slibované tunely byly zčásti zcela vyřazeny a zčásti výrazně zkráceny.  V Zádveřicích a ve Vizovicích protíná rychlostní komunikace obce a námitky vedení obcí jsou systematicky odmítány.

Všechny výše uvedené obce se již řadu let snaží s vedením Zlínského kraje komunikovat o možnosti změn a úprav projektu tak, aby byla jeho realizace pro místní obyvatele akceptovatelná, bohužel zcela bez výsledku.

Po vyslechnutí problémů jednotlivých obcí a občanských sdružení navrhl náměstek hejtmana Ing. Drozd, aby byla zřízena komise k řešení problematiky R49.

Podobná komise již ovšem cca před osmi lety zřízena byla a proběhlo několik porad se zástupci obcí, zástupci občanských sdružení pravidla zváni nebyli a činnost komise postupně bez jakéhokoliv dosaženého výsledku utichla.

Z tohoto důvodu máme obavy, jestli myslí náměstek hejtman Ing. Drozd svůj slib vážně a opravdu má zájem na dialogu s obcemi a kompromisnímu přizpůsobení projektu dle požadavku obcí.
Pavel Pečeňa  předseda Občanského sdružení vizovické vrchy

HLavní partneři

Vraník – rodinný pivovar a penzion

Podnik nabízí své služby už od roku 1928 a zajímavostí je, že je v rukou již čtvrté generace rodinných příslušníků. Restaurace s...

Motokrámek – díly pro tvou legendu

Proč koupit moto díly právě u nás? Velký výběr zboží

Penzion Kopná

Ubytování v 6 podkrovních pokojích (celková kapacita 18 lůžek)Restaurace / bar (kapacita až 50 osob) / domácí kuchyněSpolečenská místnost (billiard, šipky,...

Obchod Zimmermann – spojovací materiál

Prodej spojovacího materiálu ve velmi širokém rozsahu / Výroba klíčů FAB dle přineseného originálu / Při odběru celých balení určitého druhu...

Restaurace Sud Slušovice

Přijměte pozvání do restaurace, kterou najdete ve zcela netradičních prostorách budovy Music club sud ve Slušovicích. Po vstupu do restaurace se vám...
X