Inzerce
DomůVizoviceZdeněk Kundera byl Kavalír. Poctu mu v hudebním klubu vzdali kamarádi i...

Zdeněk Kundera byl Kavalír. Poctu mu v hudebním klubu vzdali kamarádi i spoluherci

Páteční Hudební klub byl věnovaný Zdeňkovi Kunderovi. Tenhle věčný „Kavalír“ nečekaně opustil řady ochotníků v loňském roce. Večer moderovali jeho celoživotní kamarádi a ochotničtí spoluherci Čenda Imrýšek a Josef Holcman.

V průběhu setkání se v do posledního místa zaplněné kavárně Domu kultury ve Vizovicích vzpomínalo na nesčetné role, které Zdeněk Kundera za svůj život zahrál. Promítaly se fotografie, třeba ta první, kdy byl Zdeněk ještě stydlivým školákem. Nad fotkou z roku 1977 pak třeba  zavzpomínala Zuzana Štalmachová na to, jak si na hereckém soustředění na Tesáku Zdeněk rozbil velmi bolestivě ústa a následně musel hrát čerta v Dalskabáty hříšná ves. Zvládl to.

Výčet fotografií z jednotlivých her, kde Zdeněk Kundera hrál, byl neuvěřitelný. Jen namátkou hrál v dílech Naši furianti, Král jelenem, Romeo a Julie, Čertovy zlaté vlasy, O kuruckéj vojně (s tou byli i v Londýně), Irkutská historie, Strakonický dudák, Penelopa, Divadlo zázraků, Princezna pampeliška, Charleyova teta, Limonádový Joe, Vizovický zázrak, Ryba ve čtyřech, Vivat Trnkobraní a Tři klauni.

Promítání fotografií bylo proloženo filmovými ukázkami z některých představení včetně manéže Bolka Polívky, kde měl taky vstup. Zdeněk s Bolkem byli velcí kamarádi a občas si volali. Zdeněk mu jednou telefonoval: „Bolku, nad Lázeňskú ulicú povede prý nadjezd na Slovensko.“ Bolek: „Vidíš to, lidi si tam postavili krásný baráky a včíl budú bývat pod mostem.“ A nebyl by to Hudební klub bez hudby. V průběhu večera zazněly skladby, které měl „Kavalír“ rád.

HLavní partneři

X