Inzerce
DomůNovinkyListopádění. Nejen Pavel Tabásek & Partyja uzavřeli muzikantský rok

Listopádění. Nejen Pavel Tabásek & Partyja uzavřeli muzikantský rok

První ročník pravidelného setkání kapel – tím bylo sobotní Listopádění ve Vizovicích. Po deseti letech se folkrockové uskupení kolem Pavla Tabáska z Jasenné rozhodlo uspořádat vlastní akci.

„Měli sme v kapele takovů tradici, že sme sa během svátků nekde zešli na večeřu a pokec, ale vzhledem k tomu, že svátky pro všechny členy bývajů … husté …. , tak sme sa rozhodli udělat muzikantské dožínky – ukončení roku eště před tím vánočním mumrajem,“ popsal jazykem sobě vlastním Pavel Tabásek. Sám celý večer zahájil, sám jej uváděl a sám i ukončil.

Vše, co bylo mezi tím, zaslouží absolutorium. Zaplněná kavárna Kulturního domu ve Vizovicích tleskala pořádajícím muzikantům z  Pavel Tabásek & Partyja, stejně jako vsetínskému folkovému triu „Skácel“.  To zaujalo nejen svými osmi zhudebněnými básněmi, ale také vtipně zinscenovanými minelami frontmana kapely, které propukaly v nekontrolovaný smích publika.

Vyvrcholením hudební části večera byl hudební bonbónek v podobě vystoupení slovenské word-ethno music kapely a29. Šest sympatických hudebníků ze Žiliny zaujalo nejen skvělým výkonem sólové zpěvačky, ale i dalšími vokály či neuvěřitelně pestrým repertoárem. Pestré bylo také instrumentální složení  – mnohé nástroje možná publikum vidělo a slyšelo vůbec poprvé…

Když Pavel Tabásek po více než třech hodinách téměř nepřetržitého muzicírování v kavárně vizovického kulturáku ukončil hudební část večera slovy „Děkuji všem, co tu dnes zahráli, děkuji vynikajícímu publiku. Neodcházejte, dnešní večer je v první polovině. Nyní společně posedíme…,“ dalo se říct jediné. První ročník Listopádění se podařil. A třeba mu bude jenou i kavárna malá…

HLavní partneři