Inzerce
DomůNovinkyUkliďme Česko! Lidé dnes v regionu vyrazili uklízet individuálně či v rodinách

Ukliďme Česko! Lidé dnes v regionu vyrazili uklízet individuálně či v rodinách

Ukliďme Česko, akce při které dobrovolníci po celé republice uklízí po zimě města, vesnice a přírodu, zakotvila v regionu a od svého vzniku má pravidelně mnoho aktivních účastníků. Ani nouzový stav nezabránil těm, kterým životní prostředí není lhostejné, vyrazit ven, zastavit se u některého z připravených „pytlomatů“ a sbírat v přírodě to, co tam jiní zanechali.

Na Horním Podřevnicku dnes dobrovolníci pracovali téměř všude. Na rodinné a menší skupinky jsme narazili ve Hvozdné a ve Slušovicích, tam se úklidu účastnil i dosud nejmladší účastník.

 Na Hvozdné uklízelo mimo jiné několik členů kroužku Mladých chovatelů lesní úsek od hřiště k nádrži Ostrata a les u zatáčky zpět do obce. „7 pytlů. Nespočet lahví od alkoholu, některé dokonce plné. Pneumatika, spousta petek a plechovek. A to byl na podzim velký úklid, říkám si proč?“ posteskla si Kateřina Kasalová, která děti ve Hvozdné vede.

Úklid v městech a obcích regionu dneškem nekončí, podle ověřených zdrojů bude pokračovat v neděli i dalších jarních dnech týdnech. Děkujeme!

Reportáže z minulých ročníků akce v regionu

HLavní partneři

X
Používáme WordPress (v češtině)