Inzerce
DomůNovinkyČtvrtý Quad Air Cross prověřil orientační schopnosti řidičů čtyřkolek

Čtvrtý Quad Air Cross prověřil orientační schopnosti řidičů čtyřkolek

Fotoreportáž se vrací na start sobotního III.QUAD AIR CROSS – orientačního závodu dvoučlenných družstev. Z Letiště Slušovice se bez mapy soutěžící vydali vstříc pečlivě utajované trase.

„Orientační závod se tentokrát opravdu jel bez jakýkoliv mapových podkladů,“ vysvětlil portálu Horní Podřevnicko Aleš Vajďák z AligatorAVS, který závod tradičně pořádal s firmou Hotelový med. „Jak vidíte, každý tým dostává pouze set obálek, kde se tady na startu dozví, kterou obálku otevřít jako první a vždy u každého nalezeného bodu-kleští se dozví, kterou další obálku otevřít,“ dodal.

Většina účastníků orientačního závodu použila k určování GPS poloh nové technologie, na startu se ovšem objevil i dnes už téměř vymizelý tradiční kompas!

Projet trať bylo opravdu náročné, vždyť podle pořadatelů hrály v určování některých bodů roli pouhé metry. S jejími nástrahami se nakonec nejlépe vypořádal tým Jiří Jakuba – Zdeněk Miláček z domácí stáje WALACHMOTORS s celkovým časem 3 h 30 min, stříbrné umístění si vyjezdili Ríša Žmolík a Radek Kužela z HLÍVA TEAMU v celkovém čase 5 h 9 min. Čtvrthodinku za nimi pak do cíle na Letišti Slušovice dorazila dvojice Karel Vajdík a František Gavenda.

HLavní partneři