Inzerce
Domů Vizovice Ten, který kreslí a maluje pro radost. Josef Polášek vystavuje ve Vizovicích

Ten, který kreslí a maluje pro radost. Josef Polášek vystavuje ve Vizovicích

Pan Josef Polášek. Ten, který kreslí a maluje pro radost, pro své přátele a nejbližší, a plní touto radostí a umem svůj nynější život. Právě vystavuje v prostorách Turistického informačního centra ve Vizovicích.

Narodil se ve Zlíně 2. 8. 1949.  Malování a kreslení bylo jeho zálibou již na škole. Touhu po dalším vědění a zdokonalení v tomto oboru chtěl získat při studiu na Uměleckoprůmyslové škole. Tento životní cíl však nedošel bohužel tehdy naplnění. Talent, který mu byl dán však opatroval, a ten byl jeho společníkem i velkou inspirací na další životní pouti.

Jeho profesní cesta se sice ubírala po jiné dráze, ale v srdci zůstávala potřeba hledání a naplnění životního ideálu kreslit a malovat. Píle, úsilí a profesionalita, která pana Poláška provází celým životem, je základem, který formoval současnou tvorbu. Schopnost vážné a usilovné práce i hledání vlastního výtvarného výrazu a naplnění, jsou zde představeny výběrem z celé šíře jeho prací. Náměty jeho kreseb a pastelů mají překvapivou bohatost a šíři.

Josef Polášek a krajina

Krajina, kterou zobrazuje je mu důvěrně známá, protože ji stále objevuje v okolí svého domova. Tato místa zná, hledá a studuje. Dokáže ji přednést se všemi atributy přírody jejím charakterem, náladou, světlem, atmosférou i zamlklostí až poetickou a řádem ročních období. Srozumitelnost realistického vyjádření vybraného námětu je jeho niterným přesvědčením a filozofií.

Josef Polášek a člověk

Velkým námětem jeho pastelů je člověk. Ten, který je součástí našeho světa i doby. Náměty pro portréty objevil a našel ve svých kamarádech, známých a ve vlastní rodině. Oslovují ho lidové folklorní slavnosti plné gest, života a přátelské atmosféry, která je mu tak blízká.

Josef Polášek a biblické postavy

Odvážně se zmocňuje i ztvárnění biblických postav, které dokáže vyjádřením typu představit v jejich vnitřní hloubce výrazu a pohnutí, s kterým nesou poselství pravdy a lásky. Zde našel autor inspiraci v knize Henryka Sienkijewicze „Qvo vadis“?

Josef Polášek a květiny

Bylo by hrubou chybou nezmínit další oblast kreslířského zájmu a lásky autora, kterou jsou květiny. Propracovanost a řemeslné mistrovství pastelů nesené jásavou a plnou barevností je doplněné studijně filigránskou pečlivostí pro vyjádření charakteru květin. Tyto pastely jsou dokladem hledání jedinečnosti a originality přírody a její velikosti.

Toto vše předkládá autor k posouzení vnímavým očím veřejnosti.

 Dovolím si panu Josefu Poláškovi vyslovit velké poděkování za tuto výstavu. J. Z

Dům kultury Vizovice Vás srdečně zve od 5. 10. 2020 na výstavu kreseb a pastelů Josefa Poláška s názvem Lidé a krajina mého srdce do výstavních prostor TIC. Výstava potrvá do 5. 11. 2020. Otevřeno po. – pá. 8:00 – 12:00 a 12-30 – 16-30.

Čtěte také

HLavní partneři

Klempířství Jakuba

Pokud hledáte firmu na stavbu nebo rekonstrukci střechy ve zlínském kraji, nebo hledáte někoho na výrobu klempířských prvků, obraťte se na nás.  Od roku 2003...

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003. Pro posuvné dveře vestavěných skříní používáme pouze...

NEREZ – LUDĚK POLČÁK

Firma byla v r. 1990 založena jejím současným majitelem p. Luďkem Polčákem. Od tohoto roku poskytovala firma pod názvem NEREZ drobnou zámečnickou výrobu související s...

Moje Smečka – Chovatelské a zahrádkářské potřeby

najdete nás v prodejně ve Vizovicích a také na Facebooku na adrese:www.facebook.com/mojesmeckavizovice/máme dlouholeté zkušenosti s chovem a výcvikem psů, naši pracovníci jsou školeni v oboru výživy a...

Rok v základní škole. V Neubuzi na to jdou jinak

Milí rodiče, vážení přátelé, představujeme se Vám jako škola, kde jsou Vaše děti vzdělávány v klidné rodinné atmosféře v užším kruhu, což umožňuje respektovat...
X