Inzerce
DomůHvozdnáRadek Jaroš ve Hvozdné. Držitel „Koruny Himálaje“ poradil „Parťákům“ jak zdolat Everest

Radek Jaroš ve Hvozdné. Držitel „Koruny Himálaje“ poradil „Parťákům“ jak zdolat Everest

V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje“ – tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. V pátek 6. dubna vystoupil v divadle ve Hvozdné, kam jej pozval známý turistický oddíl „Hvozdenští parťáci“.

Přednáška Radka Jaroše vychází z jeho více jak 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic, jejichž cílem bylo postupně stanout na všech čtrnácti nejvyšších vrcholech světa. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabídlo jeho povídání nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

Každý si dnes může zaplatit trek okolo Annapurny nebo výšlap do Base Campu pod Everestem. Stovky horolezců se každoročně pokouší i o samotné vrcholy včetně toho nejvyššího, Mt. Everestu, nebo nejobávanějšího – vrcholu hory K2. Nicméně dosáhnout jich se podaří jenom těm nejvytrvalejším, nejodhodlanějším, nejpřipravenějším. Také těm, co přeje štěstí, které je u všech podobných výprav nezbytné. Radkův příběh je skládanka všech těchto faktorů a jeho zkušenosti a zážitky budou jistě krásným příkladem a motivací nejen pro mladé Hvozdenské parťáky, ale i všechny další návštěvníky nevšedního večera Divadle Hvozdná.

 

HLavní partneři