Inzerce
DomůVizoviceRytíři a rytířky Řádu čtenářského převzali z rukou spisovatelky Michaely Fišarové Knížku pro...

Rytíři a rytířky Řádu čtenářského převzali z rukou spisovatelky Michaely Fišarové Knížku pro prvňáčka

Besedu, pasování na čtenáře i předání Knížky pro prvňáčka. To vše stihli žáci prvních tříd vizovické základní školy v pátek 31. května 2024 v Městské knihovně Josefa Čižmáře Vizovice.

Z našich prvňáčků se stali rytíři a rytířky. Za účasti paní spisovatelky Michaely Fišarové, jejího hereckého kolegy Miroslava Reila a starostky Města Vizovice Silvie Dolanské, bylo 64 dětí přijato do Řádu čtenářského. Malé čtenáře zaujala paní Fišarová vyprávěním o knihách, pan Reil dramatizací některých z nich, paní starostka milými slovy ke konci školního roku a přáním krásných, blížících se prázdnin. Třešničkou na dortu pak bylo samotné pasování na rytíře a rytířky Řádu čtenářského, při kterém děti musely složit zkoušku čtení. A protože obstály na jedničku, složily čtenářský slib, byly mečem povýšeny do rytířského stavu. Aby si tuto slavnostní chvíli mohly v budoucnu připomenout, dostaly pasovací glejt, Knížku pro prvňáčka, dárečky z Kulturního centra Vizovice a Městské knihovny Josefa Čižmáře Vizovice.

Tuto krásnou dětskou akci poukázkou na zmrzlinu podpořila i Chocolaterie Chapeau s.r.o. – Čokoládové království Vizovice a knižní dárek získala MKJČ Vizovice z projektu Knížka pro prvňáčka, který zastřešuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.

Hana Pekárková, zástupkyně vedoucí KC, knihovnice a metodička MKJČ Vizovice

HLavní partneři