Inzerce
DomůHvozdnáOlympijský oheň zapálili na Hvozdné známí sportovci. Hry byly věnovány dětem

Olympijský oheň zapálili na Hvozdné známí sportovci. Hry byly věnovány dětem

Se zajímavým konceptem pořádání oslav Dne dětí přišli hvozdenští zastupitelé. Obvyklý formát sportovních her na fotbalovém hřišti letos povýšili rovnou na Olympijské hry. Celou parádu odstartovalo zapálení olympijského ohně.

Ten nezapaloval nikdo jiný než slavná Hvozdňanka Renata Voráčová. Vítězka jedenácti turnajů okruhu WTA ve tenisové čtyřhře je pro zdejší děti velkým příkladem. Na Hvozdné mimo jiné pořádá pravidelnou tenisovou akademii, jakési tenisové prázdniny (více o akademii zde), které jsou dostupné všem. I těm dětem, které třeba raketu ještě nikdy nedržely v ruce. A měla své sportovní stanoviště i na včerejší olympiádě. Spolu s ní zažehl symbol her i další skvělý Hvozdňan Zdeněk Hábl. Úspěšný parahokejista dokonce přinesl také originální pochodeň z her v Číně! Do trojce doplnil slavnostní rituál Stanislav Dostál, fotbalový brankář a odchovanec zlínského Fastavu.

Zapálení olympijského ohně předcházel průvod sportovních klubů s českou a hvozdenskou vlajkou. Pak se všichni rozprchli na jednotlivá stanoviště a užívali si her a krásného červnového odpoledne ku příležitosti Mezinárodního dne dětí. 

Fotky za zahájení akce

HLavní partneři

X