Inzerce
DomůVeseláKněz posvětil a děvčátko rozeznělo nový zvon. Veselá slavila výročí kaple i...

Kněz posvětil a děvčátko rozeznělo nový zvon. Veselá slavila výročí kaple i knihovny

Fotoreportáž

Každoroční pouť svaté Anny se konala uplynulý víkend na Veselé. V neděli se v jejím rámci sešli občané k bohoslužbě ve zdejší kapli sv. Anny ku příležitosti 110. výročí od jejího postavení a vysvěcení. Vyjímečně byla v otevřena i obecní knihovna, která letos slaví 100. výročí. 

Při bohoslužbě byl posvěcen i nový zvon, vyrobený právě k významnému jubileu kaple. A zatímco kněz p. Karel Skočovský promlouval k občanům, z publika k němu přilétla dívenka, aby zvuk vyzkoušela. Farář ji s úsměvem pozdržel, aby vyčkala vysvěcení a za pár okamžiků, už Veselou zněl silný a zároveň sametový zvuk nového zvonu. Z rukou nejmladší generace, která se o významnou roli při obřadu přihlásila bezprostředně a sama. 

O nic méně sváteční atmosféra panovala souběžně i ve stoleté obecní knihovně. Na schodech probíhal bazar vyřazených knih a zdejší knihovnice vítala čtenáře ve stylových šatech. A jsou zde i další zajímavosti, kromě velkého počtu knih k zapůjčení třeba i podlaha, která se při bližším prozkoumání skládá s tisíců drobných písmenek, či precizně vedená kronika sahající desítky let nazpět a dokládající, že i knihovna na malé obci může žít bohatým životem a významně přispívat ke kultuře a duchovnímu rozvoji obyvatel. 

HLavní partneři