Inzerce
DomůNovinkyVlčkovskou lávku letos pokořil Miroslav Žák z Hrobic

Vlčkovskou lávku letos pokořil Miroslav Žák z Hrobic

Tradiční Vlčkovskou lávku, soutěž v přejezdu nad hladinou místního rybníka na jízdním kole, letos vyhrál Miroslav Žák z Hrobic. Jako jediný ze soutěžících legendární lávku dlouhou 36 m a širokou pouhých 25 cm překonal, a dosáhl cíle na druhém břehu rybníka.

Na druhém místě hlavní soutěže se umístil kašavský Roman Šumšál, na bronzovém stupínku pak Petr Lukašík ze Zlína.

Recesistních klání však bylo jako každý rok mnohem více. A tak ceny brali další.  V soutěži držení pivního sudu byl, dle fyzického vybavení, kandidát na vítěze zřejmý. Milan Langer z Fryštáku svou sílu potvrdil a získal tak mimo jiné i cenu portálu Horní Podřevnicko – dvoudenní permanentku na Vizovické trnkobraní. Tu jsme letos věnovali i celkovému vítězi.

Bodovali i nejmladší účastník jedenáctiletý Rosťa Svoboda z Kostelce, či naopak nejstarší, brzy šedesátiletý Karel Skřivánek ze Zlína. Tento tradiční účastník Vlčkovské lávky získal kromě „ceny za věk“ i cenu za kostým. I s jeho ženou pobavili publikum v převleku Tahiťana a Tahitské tanečnice. Cenu za statečnost si vysloužila také jediná účastnice ženské kategorie 13-letá Klára Jenáčková, která na vlastní kůži poznala z jak tvrdého dřeva je Vlčkovská lávka vyrobená. Z vody se za aplausu diváků plížila z bolestivou grimasou, naštěstí však nezraněná.

Vrchol odpoledne plného zábavy však na návštěvu areálu u Vlčkovské koliby teprve čekal. To když na startovací ovál nastoupili v parodii na americký trhák Muži v černém, pánové Will Smith a Tommy Lee Jones. Jejich scéna s vesmírným korábem, ozdobená pyrotechnickými efekty a doplněná vítězným soubojem s mimozemšťany, měla přesně to, co „dělá lávku lávkou“. Originalitu, nadsázku i vtip. Tyto atributy splňoval také tradiční moderátor oblíbené akce ve Vlčkové – Zdeněk Tomšů. Ten také nakonec za obětavé pořadatele ze Spolku přátel kulturního vyžití ve Vlčkové divákům poděkoval a pozval je na Pohádkový les, který se tu letos koná 16. srpna i na další ročník Vlčkovské lávky.

HLavní partneři