Inzerce
DomůSlušoviceVelká Běžecká Slušovická. Krosový závod na dostihové dráze podpořil postiženou dívku a přinesl radost...

Velká Běžecká Slušovická. Krosový závod na dostihové dráze podpořil postiženou dívku a přinesl radost ze sportu

„Velká Běžecká Slušovická aneb po dostihovce pro charitu“ přinesla v sobotu plejádu malých i velkých vítězů, úžasných výkonů, vřelosti, úsměvů a především moc pěknou finanční částku věnovanou osmnáctileté Marianě Vaněčkové.

Závod byl určen zejména amatérským běžcům a rovněž rodinám s dětmi. „Hlavní trať je dlouhá 5 kilometrů a tvoří ji dva okruhy na dostihové dráze. Připraven je i Lidový běh dlouhý 1,5 kilometru, který zvládnou i děti. Běžecký krosový závod je zpestřen překážkami,“ vysvětlil jeden z pořadatelů Antonín Novák.

„Cílem akce s bohatým doprovodným programem pro rodiny s dětmi je podpořit osmnáctiletou Marianku Vaněčkovou ze Zlína, která je od tří let se spinální atrofií připoutaná na invalidní vozík a odkázaná na pomoc okolí,“ vysvětluje jeden z pořadatelů Antonín Novák. Dívka nakonec obdržela šek na částku 45 000 Kč, k tomu se ještě podařilo během závodu získat do rychlé pokladničky další obnos!

Spád, svižnost a vtip dal celé akci domácí slušovický moderátor Jakub Štefek, známý mj. ze fotbalového a hokejového stánku ve Zlíně!

HLavní partneři