Inzerce
DomůSlušovicePořadatelé Mikuláše jsou připraveni na zimní nástrahy

Pořadatelé Mikuláše jsou připraveni na zimní nástrahy

Už tuto sobotu 25. listopadu se uskuteční ve Slušovicích volný exhibiční podnik pod názvem Síť21 Mikuláš Rally. Předpověď počasí slibuje v České republice před posledním listopadovým víkendem prudké ochlazení a během sobotního dopoledne má na Moravě napadnout i sníh. Pořadatelé z Rallyklubu východní Morava v AČR jsou nachystáni i na tuto zimní variantu soutěže, což se v předchozích letech při mikulášské show již několikrát stalo.

Na soutěžní posádky čeká celkem 25 ostrých kilometrů na dvou úsecích. Kolem dostihové dráhy ve Slušovicích se pojedou celkem tři rychlostní zkoušky, vedle tradičních okruhů je na programu ještě závěrečný měřený úsek s názvem Mikulášská na úvodní části okruhové rychlostní zkoušky.  Vedle atraktivních okruhů čeká na startovní pole dále klasický úsek pod názvem Bernardýnská, který vede z Trnavy přes Podkopnou Lhotu do Kašavy. Dá se předpokládat, že letos se nepojede exhibiční show v závěru sezony na suchu. Meteorologové slibují nad sobotním ránem a během dopoledne ve Slušovicích a v okolí Podkopné Lhoty první sníh a teploty i pod bodem mrazu. „Připravujeme se i na tuto variantu se zimními podmínkami na trati. Máme k dispozici posypové vozy, traktory s pluhy a dostatek posypového materiálu. Při slabém sněžení pojedeme po ošetření komunikace na mokrém asfaltu, pokud bude hodně sněžit a mrznout, protáhneme úseky pluhem, posypeme a připravíme krásnou zimní soutěž. Posádky se nemají čeho obávat,“ pověděl Antonín Tlusťák, předseda organizačního výboru a ředitel Síť21 Mikuláš Rally.Fandové si vzpomenou na mikulášskou show v zimních podmínkách například v letech 2010 a 2017. Tyto ročníky se sněhovou kulisou tehdy vyhráli Jaroslav Orsák, respektive Martin Vlček, který bude s vozem Hyundai i20 R5 na startu i letos. „Máme přelom listopadu, prosince a zima začíná naplno úřadovat. Doporučuji, aby si soutěžní týmy přivezly do Slušovic minimálně jednu sadu zimních pneumatik,“ doporučil Tlusťák.

Dodejme, že start Síť21 Mikuláš Rally je v sobotu 25. listopadu v 10.30 hodin ze servisní zóny na letišti Slušovice, cíl na stejném místě je v 15.30 hodin, kde zároveň proběhne i předání cen pro nejlepší posádky. Všechny potřebné dokumenty k soutěži jsou  zveřejněny v mobilní aplikaci Sportity, heslo pro vstup do této aplikace je: Mikulas2023.

Další zpravodajský servis v rámci Síť21 Mikuláš Rally 2023 přineseme v následujících tiskových zprávách. Před soutěží zveřejníme divácké tipy a pokyny pro fanoušky. Informace dále najdete  na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a sledujte slušovickou show i na sociálních sítích facebook a instagram.

 

HLavní partneři