Inzerce
DomůVSACAN TOUR zájezdové tipyZa krásami alpského trojmezí - Korutany II. 15.08. - 19.08.2021

Za krásami alpského trojmezí – Korutany II. 15.08. – 19.08.2021

Polopenze a lanovky v ceně
5 denní zájezd spojený s pohodovou turistikou do části Alp na úpatí pohoří Hohe Tauern a tzv. Knedlíkových hor – Nockberge, oblasti, která se rozprostírá na pomezí tří zemí – Rakouska, Itálie a Slovinska. Tak jako u podobných pobytově-turistických zájezdů tohoto typu s „kartou“, budete mít všechny jízdy lanovkami zahrnuty do ceny zájezdu. Ubytování v hotelu s polopenzí v ceně.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno. Prohlídka historické části města GRAZ (Hlavní náměstí, radnice, Zemský dům s pěkným arkádovým nádvořím, výstup na kopec Schlossberg se známou hodinovou věží. Murinsel – umělý ostrov na řece Mur s příjemnou kavárnou, symbol moderní architektury města). Krátká zastávka v PIBERU (procházka k hřebčínu proslulých lipicánů). Cesta pokračuje do Korutan, kolem jezer WÖRTHERSEE OSSIACHER SEE na ubytování. Večeře a nocleh.
2.den: Po snídani odjezd do národního parku NOCKBERGE (tzv. Knedlíkové hory, v oblasti Gurktalských Alp. Z lázeňského střediska BAD KLEINKIRCHHEIM výjezd lanovkou, a pak možnost pěší túry k vrcholu WÖLLANER NOCK (2.145 m n. m.). Hřebenová túra s krásnými výhledy. Trasa cca 4 km/1,5 hod/. Přejezd do alpského průsmyku TURRACHER HÖHE (1.763 m n. m., centrum letní a zimní turistiky) – výjezd lanovkou Kornockbahn. Nenáročná turistika v nově vybudovaném přírodním parku s vodními atrakcemi. Možnost náročnějšího výstupu na vrchol Kornock (2.193 m n. m.) a zpět. Trasa cca 3 km/1,5 hod/ nebo stezkou Barbaraweg k jezeru TURRACHER SEE a procházka kolem jezera. Trasa cca 3,5 km/1,15 hod/. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
3.den: Po snídani cesta korutanským údolím MÖLLTAL a výjezd „mölltalským expressem“ (délka 4,8 km, rychlost 43 km/h) a lanovkou k ledovci MÖLLTALER GLETSCHER. Zde se nám otevřou pohledy na strhující panorama Vysokých Taur i vzdálených Dolomit. Nenáročná procházka kolem ledovcového jezera EISSEE (2.320 m n. m.). Přejezd do MALLNITZ, odkud vede lanovka ANKOGELBAHN do výše (2.630 m n. m.), z vrcholu nádherné výhledy. Krátký, ale strmý pěší výstup k vrcholu Arnoldhöhe cca 400 m/20 min/ krásné výhledy na Grossglockner, Karavanky i Dolomity, nebo sestup od lanovky k chatě Hannoverhaus /cca 15 min/. Lanovkou zpět. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
4.den: Po snídani výjezd lanovkou na DREILÄNDERECK, Trasa na vrchol a zpět k lanovce cca 3 km/1 hod/. Přejezd do Itálie – procházka kolem ledovcových jezer FUSINE pod vrcholem MANGART (2.679 m n. m.). Trasa cca 3, 5 km/1,5 hod/. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
5.den: Po snídani SANKT VEIT (zbytky opevnění, radnice s arkádovým nádvořím, extravagantní hotel St. Veit). DÓM GURKU (katedrála Panny Marie s kryptou). FRIESACH (středověké město, zachovalé městské hradby, románsko – gotický kostel. Cesta přes Rakousko do ČR, příjezd do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Rakousku v hotelu ve 2 lůžkových pokojích s příslušenstvím. Součástí ubytování je polopenze (snídaně – večeře).

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky a parkovné, 4x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, Korutanská karta zahrnující výjezdy lanovkami, muzea a další služby, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:
 vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“, připojištění COVID – popis připojištění naleznete zde
Doporučené kapesné na vstupy: cca 40,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Jednotlivé termíny

kóddatum odjezdudatum příjezducenamožnosti
AUT-35/2115.8.202119.8.2021Cena: 10 990,- KčObjednat

HLavní partneři

X