Inzerce
DomůInzerceProdat nemovitost bez realitky, nebo s realitní kanceláří ?

Prodat nemovitost bez realitky, nebo s realitní kanceláří ?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Lidé si mohou prodat sami, avšak hodně záleží na výsledné ceně. Když u pěkného domu, nebo bytu nastaví nižší cenu, často rychle prodají a v případě, kdy jim kupní smlouvy sepíše kvalitní advokát, tak realitního makléře ani nepotřebují.

V případě prodeje za skutečnou tržní cenu, či prodeje méně žádané nemovitosti např. dvougeneračního domu to už tak jednoduché nebude. Znám případy, kdy některé nemovitosti samo-prodejci prodávají i několik let. Navíc se musí obrnit velkou trpělivostí. Přímých kupujících mnoho nebude, telefony budou pořád zvonit, desítky realitních makléřů budou nabízet své služby a tvrdit, že na Vaši nemovitost mají kupce, i když ji nikdy neviděli.  Bohužel, někteří makléři se i v našem kraji snižují k tomu, že se vydávají za kupující. Jednoduše řeknou, že si nemovitost chtějí nafotit například pro manželku a tyto nekvalitní fotky vystaví na realitní servery. Když se jim náhodou někdo ozve, budou po Vás chtít slevu, která by jim zaplatila provizi. Vězte, že takto jednají pouze neúspěšní makléři, kterých je bohužel i v současné době jako šafránu, ale dle mého názoru se časy pomalu začínají měnit a těchto nepoctivců a ostud naštěstí pomalu ubývá. Jestli by jste si měli nemovitost prodávat sami, nebo s makléřem, kterému by jste museli dát tři až pět procent z kupní cena za to, že vložil fotky z telefonu na internet a možná zaplatil právníka, raději si nemovitost prodávejte sami. Dle mého názoru je lepší dát např. deset tisíc za advokáta než např. šedesát tisíc korun za službu, kterou si ve stejné kvalitě zvládnete udělat sami jako laici.


Avšak existuje i druhá skupina realitních makléřů. Profesionálních makléřů, jejichž práce se vyplatí, neboť Vaši nemovitost prodají bezpečně, ušetří Vám spoustu času a hlavně si na sebe vydělají. To znamená, že z prodeje by vám díky využití jejich moderních prodejních metod měla po odečtení provize zůstat vyšší částka, než kdybyste si nemovitost prodávali sami.

Jak takového makléře najít? Zeptejte se svých přátel a známých. V případě, že vám nebudou moci poradit, každý úspěšný realitní makléř má své osobní webové stránky, z nichž se dozvíte jeho reference, realizované obchody, způsob jeho práce, ale i něco z jeho osobního života.

Moderní profesionální makléř musí být obchodník a musí být schopen nemovitost přichystat k prodeji a zajistit její atraktivnost. Za pomoci moderních nástrojů, jako jsou profesionální fotografie, poutavá videoprohlídka, 2D nebo 3D půdorysy, webové stránky nemovitosti, cílené reklamy na sociálních sítích ( Facebook, Messenger, Instagram) apod. prodat Vaše nemovitosti za více peněz, než kdybyste si je prodávali sami nebo s běžným realitním makléřem.

V případě, že máte jakýkoliv dotaz ohledně prodeje, koupě či pronájmu Vaší nemovitosti, neváhejte mě kontaktovat. Odhad tržní ceny nemovitosti nabízím pro své klienty zdarma.

Pokud Vás zajímá, jak prodávám nemovitosti, tak mě neváhejte kontaktovat:

Tomáš Surovec

Tel. 731 765 724

Email: surovec@realpremium.cz

Facebook: https ://www.facebook.com/makler.tomas.surovec

Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCdLDZWRPkVux6AcFQzsEf0A

HLavní partneři

X