Zlínský deník.cz

Zlínský deník - Moje Zlínsko

Moje Zlínsko - Zlínský deník (zlinsky.denik.cz)

Zlin.cz

Hlavní RSS kanál

RSS kanál obsahující všechny kategorie novinek.
 • ZLÍN - Přes jedno promile alkoholu v dechu a marihuanu zjistili policisté teprve jedenadvacetiletému řidiči, který ujížděl policejní hlídce a následně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Mladík je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 • ZLÍN – Na aplikaci Messenger řádí podvodníci. Několik lidí už připravili o stovky či dokonce tisíce korun. Okradení lidé si totiž celou dobu mysleli, že se baví se svým příbuzným nebo známým. Zprávy totiž chodí přímo z jejich profilů.

 • HOLEŠOV - Ukázky řezbování s vánoční tématikou budou k vidění o víkendu 16. a 17. prosince přímo v expozici výstavy betlémů a baněk z celého světa na holešovském zámku. Od 9.00 do 17.00 hodin zde staré řemeslo veřejnosti představí studenti oboru umělecký truhlář ze Střední nábytkářské školy v Bystřici pod Hostýnem, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

 • UHERSKOBRODSKO - Uherskobrodsko se potýká se zloději včelích úlů. Lapkové je kradou i se včelstvem, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Milena Šabatová.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ - V rozpočtu na příští rok, který bude za pár dní schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice do školství za více než 195 milionů korun. Serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

 • ZLÍN - Zlínští kriminalisté už několikátý den řeší vážnou dopravní nehodu, při níž řidič ve zlínské části Malenovice srazil muže opírajícího se o francouzskou hůl, který se snažil přejít po přechodu pro chodce. Jak serveru Zlin.cz řekla policejní mluvčí Lenka Javorková, policisté hledají svědky události.

 • ZLÍN - Pokud chcete předvánoční čas využít k tomu podat pomocnou ruku potřebným, můžete si zajít do zlínského kostela na speciální benefiční koncert. Jeho výtěžek pomůže handicapovaným dětem, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

 • OTROKOVICE - Od ledna 2018 bude změněna provozní doba na hracích plochách Sportovního areálu Baťov v Otrokovicích. Město tak hodlá reagovat na zvýšený zájem ze strany veřejnosti, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ - Během listopadu se v celém Zlínském kraji rozběhla zimní údržba silnic. Nejčastěji musely sypače vyjíždět na Vsetínsku a do současné doby už posypaly přes 14 tisíc kilometrů silnic II. a III. třídy, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) uvedl Vojtěch Cekota.

 • MAGDEBURG / UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Paráda, české házenkářky jsou ve čtvrtfinále mistrovství světa v Německu. Úspěch jako hrom a u něj Kristýna Salčáková, rodačka z Uherského Hradiště, stálice i kapitánka našeho reprezentačního družstva.

 • ZLÍN - Operatéři v Krajské nemocnici T. Bati začali používat nový vysoko zátěžový operační stůl Trumpf, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská. Důvodem k pořízení takového zařízení je narůstající počet silně obézních pacientů - na klasickém operačním stole s nosností do 135 kilogramů může být totiž akutní operace pro takové pacienty riziková.

 • ZLÍN - Ještě nekončíme, hlásí fotbalisté zlínského Fastavu. Na trávníku jsou ovšem branky i body pro letošek sečteny. Fotbalisté, tedy spíše trenéři, ještě zkoušejí svůj um na bruslích na zlínské ledové ploše a pak se taky pasují do rolí prodavačů. Až potom se půjde ke stromečkům.

 • OTROKOVICE - Čtyřpodlažní budova Jezerka v Otrokovicích, kterou využívá Střední průmyslová škola Otrokovice, se dočkala zateplení. Díky opatření se podaří uspořit statisíce korun ročně, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

 • BOJKOVICE - Nový propustek vybudovali silničáři v Bojkovicích. Motoristům se tak zvýšila kvalita povrchu a bezpečnost jízdy na silnici směrem na Pitín, server Zlin.cz o tom informoval za Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

 • Ve svých čtyřiadvaceti letech patří mezi největší světové horolezecké špičky. Jako jediný lezec dokázal v jednom roce získat titul Mistra světa v lezení a v boulderingu. Brněnský rodák Adam Ondra zavítal minulý týden i do Zlína. Jeho přednášku toužilo vidět tolik lidí, že se mu během několika málo minut podařilo doslova vyprodat poslední místa horolezecké stěny Vertikon-Singing rocku. A i přes svůj nabitý program si tento tmavovlasý sympaťák našel chvíli čas, aby zodpověděl pár otázek pro Zlin.cz. 

 • OTROKOVICE - Nízký zájem trhovců, nízký zájem obyvatel města - to jsou dva hlavní důvody, proč se v příštím roce v Otrokovicích vánoční trhy konat nebudou. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

 • ZLÍNSKÝ KRAJ - Včera od dvanácti hodin do půl osmé večerní vyjeli hasiči ve Zlínském kraji k celkem třiceti případům popadaných stromů, a to především na komunikace. Krátce po půl sedmé večerní vyjeli do Valašského Meziříčí, kde se v důsledku větru uvolnila střecha rodinného domu a hrozil její pád.

 • ZLÍN - V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně budou moci návštěvníci vidět doposud nepublikovanou korespondenci významného francouzského malíře, sochaře a grafika Henriho Matisse. Kromě jeho dopisů nabídne výstava také autorovu kresbu a grafiku, s níž je možné se v českých galeriích setkat jen výjimečně, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí 14|15 Baťova institutu Alena Babicová.

 • ZLÍN - Za pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání získalo od města ocenění pět zlínských pedagožek. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

 • ZLÍN - Zákaz odběru vody z řeky Dřevnice a jejich přítoků byl v těchto dnech odvolán. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.