Inzerce
Domů Novinky Ples Základní školy Vizovice. Tentokrát v rytmu charlestonu!

Ples Základní školy Vizovice. Tentokrát v rytmu charlestonu!

V sobotu 16. 2. se Dům kultury ve Vizovicích vlnil v rytmu charlestonu. Konal se tady totiž ples Základní školy Vizovice, který pořádá Nadační fond Pastelka. Téma letošního plesu – první republika. Návštěvnost veliká, převeliká…

U vchodu návštěvníky plesu uvítalo a dobově naladilo saxofonové kvarteto ZUŠ Zlín pod vedením pana učitele Jana Slavíka. Na parketu se na hosty těšila kapela Fortuna z Valašských Klobouk.

Tradičně byl ples zahájen slavnostní polonézou, tentokrát na slavný prvorepublikový hit. Elegantní chlapci se jako slunečnice otáčeli za svými partnerkami v nádherných bělostných šatech. Deváťáci i přes velkou nervozitu, jestli jim vyjdou všechny kroky, polonézu zvládli jako profesionálové.

To je ovšem čekalo ještě jedno vystoupení, a to společné s jejich učiteli. Potlesk nebral konce…Do sálu za rytmu charlestonové hudby, kterou pamětníci pamatují také z rozhlasového pořadu Pozor zákruta, vjížděl veterán – jeho řidič odvážel na večírkové vystoupení jednu z hvězd doprovázející fenomenální seskupení Sester Školníkových Adama Koňaříka. Jak se najednou hodila kola našeho vozíčkáře Alberta Štefana. Mezitím už se sešli večírkoví hosté u pódia a uvítali moderátory Luboše Čalu a Vendulu Jurečkovou. Hosty čekala módní přehlídka těch nejnovějších trendů. A co víc! Školníkovy sestry (paní učitelky Jitka Šimková, Helena Návratová, Lydie Čechová) a hlavní primadona  ( pan školník Martin Grebeníček) doprovodili tuto přehlídku svým libým zpěvem písně Flašinetář. Modely vhodné na běžné nošení, na večírek, dokonce i plavecké oděvy a sportovní okouzlily snad nejednoho návštěvníka. A co teprve hit primadony Kríze sem, kríze tam…To už to na parketu vřelo… Sál se otřásal potleskem. Nakonec společný charleston na parketu bral dech – 34 dětí a 14 učitelů předvedlo to nejlepší, co ze sebe mohli ten večer dát. Bavili se všichni. Ve voze při odjezdu místo zpěváka si řidič odvážel jednu z modelek módní přehlídky (nebo to byl spíš model???)

Večer nezapomenutelný pro všechny… Děkujeme všem, kteří přispěli sponzorsky na náš ples, všem, kteří pomáhali s přípravou, a také deváťákům. Byli skvělí. Vzrůstající zájem o naše plesy nás těší, sál vyprodaný po prvním dni prodeje je pro nás velkým závazkem.

Za NF Pastelka Helena Návratová

HLavní partneři

X