Inzerce
Domů Kašava Kašavské slavnosti 2020. Potvrdily kvalitu, návštěvností předčily očekávání

Kašavské slavnosti 2020. Potvrdily kvalitu, návštěvností předčily očekávání

Skvělá organizace a zapojení místních obyvatel už je v Kašavě standard. Když se k tomu přidá umělecká kvalita vystupujících, a po oba dny slavností nádherná návštěvnost, dostanete výsledek. Kašavské slavnosti 2020 daly o víkendu zapomenout pandemii a daly prostor tomu, co lidé potřebují. Kulturu, zábavu a obyčejné setkávání.

Dechová hudba Trnkovjanka byla založena v červnu roku 2002 Tomášem Černochem, který tehdy měl pouhých 13 let. Velkou zásluhu na vzniku dechové hudby v Kašavě má i tehdejší starosta pan Stanislav Marcoň, který poskytl prostory bývalé školky ke zkoušení a pomohl v prvních krůčcích jejího vzniku. Svou podporu našla Trnkovjanka i u pana Libora Mikla, tehdejšího učitele v základní umělecké škole a dirigenta dechového orchestru mladých ve Zlíně.
Více zde: https://trnkovjanka.webnode.cz/

V sobotu na kašavské Návsi vystoupili Dechová hudba Trnkovjanka, Cimbálová muzika Kašava s primášem Petrem Králem. Vydařený večer ozdobili neuvěřitelní odzemkáři Jožky Sousedíka.

Cimbálová muzika Kašava s primášem Petrem Králem, jak zní její plný název, byla založena v roce 1983 ve Zlíně jako dětská cimbálová muzika při místní Základní umělecké škole. Celkem 22 let působila jako kmenová kapela Valašského souboru Kašava, se kterým dosáhla významných úspěchů doma i v zahraničí.

V neděli pak byl po dopolední mši svaté připraven program pro nejmenší. Od čtvrté odpolední za to na pódiu vzala velká dechová hudba Stříbrňanka. Jihomoravská kapela zaujala početné publikum jedinečně širokým repertoárem, zahrnujícím moravskou a českou lidovou hudbu, koncertní, sólové a taneční skladby.

Vydařené Kašavské slavnosti se konaly za spolufinancování Zlínského kraje. Pořadatelem byla Obec Kašava.

HLavní partneři

TNS SERVIS – kariéra

CO BUDEŠ DĚLAT Montáže dílů pro elektronický a automobilový průmysl je práce vhodná pro každého, kdo je manuálně...

Tomáš Surovec – Realitní poradce a makléř

Vaši nemovitost prodám za nejvyšší možnou cenu do 2 měsíců, nebo pronajmu do 15-ti dnů. Především díky propracovanému realitnímu...

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline

Posuvné dveře pro vestavěné skříně Mline - specializovaný výrobce Na posuvné dveře pro vestavěné skříně se firma Mline specializuje již od roku 2003....

Auto Dolanský Autorizovaný prodej a servis vozů SEAT

Prodej vozů Seat Auto Dolanský, autorizovaný prodejce vozů SEAT nabízí širokou škálu skladových, předváděcích i ojetých automobilů stále...

AligatorAVS čtyřkolky, příslušenství

Kdo jsme? Společnost, která Vám nabízí od roku 2011 prodej a servis motorových čtyřkolek, motorek. Naše...
X