Inzerce
DomůNovinkyMIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. Tomáš Kostka vyhrál už popáté!

MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. Tomáš Kostka vyhrál už popáté!

Letošní úspěšnou sezonu rallysportu v České republice tradičně uzavřela Mikulášská rally ve Slušovicích, která se jela pod oficiálním názvem MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018. Vítězem devátého ročníku se stala stylem start – cíl posádka Tomáš Kostka, Ladislav Kučera (soutěžící Tomáš Kostka) na voze Škoda Fabia R5. Druhou příčku obsadila dvojice Roman Odložilík, Martin Tureček z týmu SK DER Rally Team se ztrátou pouhých 6,3 vteřiny. Na třetím místě dojeli s odstupem 11,9 vteřiny na vítěze smíšená posádka Václav Kopáček, Barbora Rendlová z týmu Duck Racing Autoklub v AČR, všichni jeli na vozech Škoda Fabia R5. Kostka se radoval z vítězství na mikulášské show již popáté!

Exhibice ve Slušovicích se jela na mokru a blátě. Po nočním dešti byly silnice v mokrém stavu, teplota se pohybuje kolem pěti stupňů Celsia. Čtyřiatřicetiletý Tomáš Kostka byl opět nejrychlejší, i když v závodním voze neseděl více než půl roku. S výjimkou třetího průjezdu kolem dostihové dráhy vyhrál všechny rychlostní zkoušky. “Super závody, super atmosféra a skvěle připravené auto z dílen Kresta Racing, které fungovalo jako švýcarské hodinky. Nejel jsem v závodním autě od Kopné a podařilo se nám opět vyhrát. Tratě byly na začátku mokré, ale při posledním průjezdu kolem dostihové dráhy už sucho. Použili jsme tam staré mokré gumy a trochu pobavili diváky. Všechno se povedlo, jsme spokojeni,” pověděl v cíli zlínský jezdec.

Druhé místo vybojoval Roman Odložilík, přechod z fiesty na fabii mu náramně sedl. „Počasí bylo na prosinec krásné, což bylo i pro diváky lepší. Tomáš Kostka nám od začátku ujížděl. Pokusil jsem se ho stáhnout, ale bylo to těžké. Hodně to klouzalo, ale i druhé místo je pěkné,” řekl Odložilík, který po třetím místu na Pražském rallysprintu získal v závěru sezony medailové umístění i na Mikuláši.

Třetí příčku obsadil Václav Kopáček: “Nejeli jsme na čas, ale především vyzkoušet auto, co umí nebo neumí. Kromě pár kravin, které jsem předvedl, panuje spokojenost.  Máme nějaké poznatky a řadu dat a určitě bychom je chtěli zužitkovat. Máme ještě nabitý program, v neděli letíme do Emirátů, kde nás čeká závod v písku se subaru.” V elitní desítce skončilo hned devět vozů Škoda Fabia R5, nadvládu mladoboleslavské značky překazil pouze Ondřej Bisaha, který s fiestou dojel na šestém místě.

Mezi jezdci na vozech s jednou poháněnou nápravou byl nejrychlejší Marcel Svačina, s odstupem 19,7 vteřiny skončil druhý Petr Gargulák (oba Peugeot 208 R2), třetí dojel překvapivě Zdeněk Němec (Škoda Fabia Kit Car) s odstupem 26,7 vteřiny na vítěze. “Snažili jsme se jet i pro diváky a bavit je svými smyky. Podařilo se nám vyhrát všechny erzety, jsme spokojeni. Tratě byly pěkné, erzeta na Rakové byla hodně blátivá. Rozhodně to bylo pěkné svezení a věřím, že se naše jízda líbila i divákům podél tratě,” uvedl Marcel Svačina v cíli.

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota připravili opět vydařený závěr sezony rallysportu v Čechách a na Moravě. Oblíbený podnik charakteru rallyexhibice viděly tisícovky fanoušků. Trať zůstala ve stejné podobě jako v předchozích třech letech. Měřila 63 km a obsahovala 5 rychlostních zkoušek na dvou úsecích s názvy Dostihovka okruh a Fagus Lípa v celkové délce 29 km.

Celkem bylo převzato po technické přejímce celkem 72 vozů z původně 75 přihlášených, v cíli bylo klasifikováno 65 soutěžících. V pořadí jubilejní desátý ročník Mikuláš Rally se uskuteční začátkem prosince 2019, fanoušci se mají opět na co těšit!