Inzerce
Domů Novinky Dostihový den Františka Čuby. Tisíce lidí přišly na dostihy i doprovodný program

Dostihový den Františka Čuby. Tisíce lidí přišly na dostihy i doprovodný program

Že jsou dostihy ve Slušovicích na vzestupu kvalitou i návštěvností není už léta pochyb. Když ovšem pořadatelé dostihový den spojí se jménem tvůrce legendárního JZD Františkem Čubou a obohatí jej bohatým kulturním programem, je o rekordní návštěvu sezony postaráno jaksi automaticky.

Nejinak tomu bylo i včera. Od jedenácti hodin se do areálu kolem Moravského závodiště ve Slušovicích hrnuly davy diváků a jejich počet nakonec překročil hranici osmi tisíc.

Devět kvalitně obsazených dostihů (fotky z dostihů v závěru fotoreportáže) střídal po celý den program na přilehlé speciálně vybudované stage. Lidový vypravěč Franta Uher na ní uvedl několik kapel. Po poledni vystoupili hudební matadoři z Katapult Revival či legendární Progres 2. Všechny generace zaujal svou revivalovou show i Elvis Presley. Hlavní taháky programu však diváky teprve čekaly.

Naprosto brilantním pěveckým vystoupením se ve Slušovicích blýskla slovenská zpěvačka Kristína. Interpretka, jejíž hvězda vyšla před pěti lety úspěchem v soutěži Eurovision Song Contest, zanechala ve Slušovicích ten nejlepší dojem. „Do dneška jsem znala jen její poměrně ohrané šlágry z rádia,“ řekla portálu Horní Podřevnicko posluchačka ze Slušovic. „Myslela jsem, že je to taková hvězdička udělaná v hudebním studiu, ale její skvělé živé vystoupení mne vyvedlo z omylu,“ shrnula většinový názor publika, které převážně využilo stinných prostor pod jednou z tribun, aby se skrylo před chvílemi nesnesitelným žárem.

Na závěr programu pak legendární Metalinda jen potvrdila kvalitu, kterou je v regionu tolik blízkém slovenské hranici známá. „Zdejší publikum je úžasné, poznali jsme to nedávno na koncertu ve Veselé (více zde). I dnes jste s námi zpívali téměř všechny skladby. Některé znáte lépe, něž my, “ pochválil na závěr už pro změnu zmoklé slušovické publikum kapelník Peter Sámel.

Velký dostihový den zpestřila dále velká pouť, trenažer formule 1, výstava sportovních vozů a veteránů, jízdy a prezentace čtyřkolek AligatorAVS Aleše Vajďáka, či seskoky parašutistů z Jump tandem Prostějov. Nechyběly farmářské trhy se sortimentem regionálních značek – za zmínku například stála vkusná a nápaditá prezentace regionální (přímo slušovické) pražírny kávy Aurelius. Šikovné slečny v „dresech“ kávové značky podávaly kávu na tribunách i v klimatizovaných prostorách a v průběhu celého dne k tomu samy předváděly své hudebně- taneční vystoupení.

Dalšími dostihovými dny ve Slušovicích jsou v sobotu 19. září (Cena EBF) a tradiční, 

HLavní partneři

Tristol interiér

Naše společnost má sídlo ve Všemině a zabývá výrobou nábytku na míru podle požadavků zákazníka. Nabízíme zaměření, konzultaci, 3D vizualizaci. Námi vyrobený...

Autoservis Polaštík, automyčka a ruční mytí vozidel

AUTO DAPA – Autoservis Polaštík - dlouholetá tradice ve zbrusu novém kabátě u kruhového objezdu ve Slušovicích SLUŽBY...

Motokrámek – díly pro tvou legendu

Proč koupit moto díly právě u nás? Velký výběr zboží

Penzion Kopná

Ubytování v 6 podkrovních pokojích (celková kapacita 18 lůžek)Restaurace / bar (kapacita až 50 osob) / domácí kuchyněSpolečenská místnost (billiard, šipky,...

Obchod Zimmermann – spojovací materiál

Prodej spojovacího materiálu ve velmi širokém rozsahu / Výroba klíčů FAB dle přineseného originálu / Při odběru celých balení určitého druhu...
X