Inzerce
DomůNovinkySkauti ze Slušovic slavili dětský den. Turnajem Ultimate Frisbee

Skauti ze Slušovic slavili dětský den. Turnajem Ultimate Frisbee

Na den dětí proběhl první ročník turnaje v Ultimate Frisbee na Slušovickém fotbalovém stadionu.

Bohužel na den dětí došlo pouze jedno dítě (14 let), ale protože se jednalo o našeho skauta, tak má tuhý kořínek a zahrál si v kategorii 18+.

Turnaj se hrál způsobem 5 na 5 a 2×15 minut s dohrávkou posledního bodu. Kuriozitou bylo, že se všechny 3 zápasy rozhodovaly až v prodloužení.

První zápas sehrál A-tým proti týmu 8 ze 3. Po velmi úspěšném prvním poločasu, který vyhrál tým 8 ze 3 4:2, ovšem díky drtivému závěru skončil zápas v základní hrací době 5:5 a šlo se na prodloužení. Zde ukázali větší odhodlání hráči A-týmu a vyhráli zápas 6:5.

Do druhého zápasu nastoupili opět hráči A-týmu (měli víc hráčů na střídání oproti 8 ze 3) proti domácímu celku. Domácí tým se taktéž ujal během první půlky vedení 4:2, ale nezvládl závěr a soupeři srovnali a nakonec zvítězili 7:5. Takže o prvním místě turnaje bylo rozhodnuto.

Poslední zápas přinesl velké drama, protože se opět prodlužovalo a opět za stavu 5:5. Poslední a vítězný bod položil do soupeřovy zóny nejmladší člen turnaje a zařídil vítězství v poměru 6:5 a celkové druhé místo domácímu celku.

Při předávání diplomů a zasloužených odměn, došlo k vyhlášení soutěže „Spirit of the Game“, neboli Duch hry za nejlepší, nejčestnější a nejoptimističtější přístup k turnaji. Vítěze si zde vybírají jednotlivé týmy po každém zápase a vítězem se stal tým 8 ze 3.

Sláva vítězům a čest poraženým, ale hlavně velké díky všem zúčastněným a pevně věříme, že se na druhém ročníku Ultimate Frisbee turnaje opět ve větším počtu shledáme.Také děkujeme fotbalovému klubu FC Slušovice za vstřícný přístup při poskytnutí fotbalového stadionu.Marek Dostál Skaut Slušovice