Inzerce
DomůNovinkySlušovice v poháru vyhrály a jedou na finále do Zlína

Slušovice v poháru vyhrály a jedou na finále do Zlína

Fotoreportáž - FC Slušovice : FK Luhačovice 2:1 n.p.

Lepší vstup do utkání si hosté z Luhačovic nemohli přát. Prakticky hned po úvodním hvizdu se k míči dostal Kalus, obešel ve středu pole tři protihráče a jeho přihrávku za obranu propustil Bernátek mezi nohama na naběhnutého Davida Červenku, který střelou na zadní tyč poslal Luhačovice do vedení 0:1.

Po tomto momentu se hra stále více vyrovnávala a hosté se soustředili především na obranu. V 19. minutě si domácí vypracovali první a vlastně jedinou velkou šanci prvního poločasu, ale propadlý centr do pokutového území, zakončili střelou nad bránu Kořenka. V 35 minutě se prezentoval střelou ze střední vzdálenosti Marek Polách, ale jen vyprášil rukavice gólmana domácích. Ve druhé půli se nehrál příliš atraktivní fotbal především mezi šestnáctkami. Hosté se soustředili na pevnou defenzivu a prakticky žádná větší šance nepřicházela. V 72. minutě se po levé straně uvolnil Lošták a jeho centr nalezl hlavu kapitána domácích, ovšem jeho pokus zaplachtil těsně nad břevno. V 79. minutě se středem pole prodral Lošťák až do pokutového území, kde jej zastavil nedovoleně Coufalík a následoval pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost hráč s bohatými ligovými zkušenostmi Dobeš a s přehledem jej proměnil 1:1. V závěru utkání se po přihrávce Davida Červenky dostal kapitán hostů Ondřej Červenka, ale svou střelu namířil těsně vedle pravé tyče. Následovalo tak penaltové rozuzlení. V první sérii uspěl Talaš a Kořenek se vytáhl proti penaltě Dobeše 0:1 pro hosty. Ve druhé sérii ovšem zaváhal hostující Ondřej Červenka po něm ve třetí Marek Polách a v poslední Vojta Kalus.

Hráči FC Slušovice byli především ve druhé půli utkání aktivnějším týmem a prokázali větší vůli po vítězství. Bojovným výkonem ukázali, jak se hraje o finále.  Po utkání hráče pochválil nejen domácí trenér Ladislav Durďa, ale i kouč Luhačovic Jelínek, který sportovně uznal, že Slušovice jdou do finále zaslouženě. Domácí si po zápase právem „bouchli“ symbolické šampaňské, vždyť 27. května si v Poháru Hejtmana Zlínského kraje zahrají velké finále rovnou na zlínské Letné. Jejich soupeřem budou fotbalisté z Nedachlebic.

SESTAVY – FC Slušovice: Štefek, Hrnčiřík, Janků, Lošťák, Zbranek, Čuřík, Dobeš, Vlachynský, Šimek, Rudolf, Burša, stř.: Jaška FK Luhačovice: Kořenek – Kořenek, Talaš, Coufalík, Pešek ( Knot ) – Heger, Červenka O., Kalus, Polách – Bernátek ( Indra ) , Červenka David