Magické datum 22.2.2020 vrátilo na plese Základní školy Vizovice čas

Neděle, 23 Únor 2020 21:31 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz, autor článku Za NF Pastelka, Helena Návratová | Značky Vizovice Bookmark and Share

Na plese ZŠ Vizovice, který pořádá NF Pastelka, jsme se ocitli v sedmdesátých letech 20. století. A nejen to. Dokonce jsme byli přítomni živého přenosu vysílání.

Vysílání ne ledajakého…Ve Vizovicích se vysílal hudebně zábavný pořad TELEVARIETÉ…s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem (nebo s Jiřinou Dvořákovou a Vladimírem Bohdalem?J) Nechyběl ani legendární Balet Československé televize, který na úvod zatančil blues na hit Karla Gotta Je jaká je. Zábava gradovala vystoupením varietních umělců např. z Polské lidové republiky – kouzelníka Macieje Randyska, který předvedl náročné kouzlo levitace. Médium vydrželo levitovat ve vzduchu dokonce několik vteřin!!! Dvakrát za sebou!!! Akrobati metali kozelce a medvěd na koloběžce udivoval publikum!!!

Pak se stalo něco naprosto neuvěřitelného. Do naší socialistické vlasti zavítali umělci ze Západního Německa a ze Švédska. Na pódiu se nejprve objevila fenomenální kapela ABBA a po ní to v neuvěřitelném černošském rytmu rozjeli BONEY M!!! Vše opět za doprovodu Baletu Československé televize. V deset večer už parket byl k prasknutí plný rozdováděných tanečníků. Kapela alias televarietní orchestr MARATON Band nenechal nikoho chladným, ale obdiv získalo i úvodní saxofonové kvarteto pod vedením pana učitele Slavíka ze zlínské ZUŠ, které u vstupu vítalo návštěvníky.

Atmosféra byla úžasná. Nezapomenutelný večer nejen pro letošní deváťáky, ale doufáme, že i pro jejich rodiče. Pro nás učitele stoprocentně.

Za NF Pastelka, Helena Návratová