V Jasenné mají Jasno už 25 let. Jubileum oslavili dnem otevřených dveří

Neděle, 15 Květen 2016 18:28 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, Foto - PJ | Značky Jasenná, Lutonina, Ublo, Vizovice Bookmark and Share

Fotoreportáž

JASNO, spol. s r.o. - společnost, která vznikla na úpatí Vizovických vrchů už před čtvrt stoletím, se od počátků své existence soustředí na mechanizační služby, zemědělství, dopravu a servis. Akce k pětadvacátým narozeninám začala už v pátek, dnem určeným pro odbornou veřejnost a obchodní partnery. V sobotu pak velkou oslavou spojenou s prezentací, zábavou ale i dobrým jídlem potěšila firma veřejnost ze širokého okolí.

„Vlakové spojení je v těchto končinách úplnou novinkou,“ okomentovala obyvatelka sousedního Ubla fakt, že pořadatelé den otevřených dveří zajistili i s dokonalým dopravním spojením. I s vnoučaty tak mohla dorazit zdejším „historicky prvním“ vlakem. Po celý den vozil návštěvníky akce na trase  JASNO - točna Jasenná - točna Ublo - JASNO.

Především děti měly v areálu společnosti Jasno v sobotu zelenou. Nabídka „atrakcí“ byla pro nejmenší víc než lákavá a hlavně ta chlapecká část projevovala neutuchající zájem o svezení v agrotahači Tatra, obrovském traktoru JCB Fastrac či některém ze špičkových tahačů MAN. Velká byla také účast v úseku stájí, kde se jezdilo na westernových koních. Přímo u vstupu do areálu pro změnu vítal malé i velké návštěvníky autogramiádou jezdec Tomáš Tomeček se závodním speciálem Tatra. Podstatná část sobotního dění se točila kolem zemědělských strojů vystavených napříč celým areálem v Jasenné, k vidění byl i bezpočet technologických agronovinek. Otevřeny byly mimo jiné také chovy skotu plemene Charolais.

Ke správné oslavě patří i dobré jídlo a hostitelé z Jasna si ani v této součásti oslav ostudu rozhodně neudělali. „Ochutnal jsem jak nepřekonatelné steaky, tak i vynikající zabíjačku,“ chválil si Zdeněk Frýželka z nedaleké Lutoniny. Skvělé pohoštění bylo podbarvené bohatým kulturním programem, ve kterém vystoupili především domácí umělci a členové různých souborů.

Historie společnosti s pětadvacetiletou tradicí mluví sama za sebe. Přesto se jednotliví členové vedení Jasna představili na improvizovaném pódiu, aby zhodnotili výsledky doby minulé, ale i nastínili vize do budoucna. Vize - toto slovo nakonec rezonuje celou historií firmy - vždy se tu plánovalo a projektovalo směrem do budoucnosti.