Fotbalový víkend v regionu: FC Slušovice „B“ - 1. FC Neubuz 2 : 0 (1:0)

Čtvrtek, 24 Srpen 2017 07:51 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto PJ | Značky Neubuz, Slušovice

Bookmark and Share

Fotoreportáž z mistrovského utkání III:A. třídy

4. kolo III. Třídy sk A mělo jasný a na dálku blikající šlágr. Hráči FC Slušovice „B“ přivítali na svém stadionu tým 1. FC Neubuz. Hosté mají ve svých řadách spoustu hráčů, kteří strávili ve slušovickém dresu více času, než „mladé pušky“ domácí rezervy.

Dravé mládí před solidně zaplněnými tribunami slavilo úspěch, když vítězství 2:0 zajistili brankami Mikel a Patrik Bořuta.

První poločas byli domácí jednoznačně lepším týmem. Hosté, jejichž trenér, hráč Fastav Zlín, Lukáš Železník chce dávat šanci domácím klukům, tak nechal na střídačce zkušené hráče. Domácí procházeli po stranách jako nůž máslem a Neubuz se více a více stahovala před svoji branku. Již v 5. minutě předvedl svůj první reflexivní zákrok nedělního odpoledne hostující brankář Kuba Štefek, když vytáhl hlavičku domácího Mikela nad břevno. I další šance domácích nebyly využity a tak i Neubuz, i když jen sporadicky občas zkusila vytáhnout růžky. Ale její kombinace a pohyb po stranách byl opravdu pomalý a hlavně bez potřebné kvality, tudíž se obrana Kanců dostávala pod čím dál větší tlak.

Po jednom dalším a zbytečném faulu se ve 27. minutě opřel do míče domácí David Mikel a z nějakých 18 metrů poslal prudký míč přes zeď a ten zaplul do levé šibenice bezmocného Štefka.

Druhý poločas se domácí zatáhli a koledovali si o problém. Neubuz zlepšila pohyb a kvalitu a začala se více a více tlačit před bránu domácího Kučery. Ten byl při své rozehrávce v 75. minutě obrán o míč Michalem Pšenkou, od nějž se dostal míč až k nekrytému Martinu Vrbovi, ale ten v koncovce vyhořel, když míč těsně před jeho nohou nadskočil. A jelikož se ani další náznaky neujaly, včetně skryté střely Pavla Machalíčka a Aleše Knápka, plynul čas pro Kance čím dál tím rychleji. S blížícím se koncem dostávali domácí stále více šancí k rychlým brejkům a při jednom z nich byl faulován v pokutovém území domácí Bořuta a výsledek byl jasný – penalta. Míč si vzal David Mikel. Hostující „Canizares“ ale skokem na pravou stranu vyrovnal minisouboj Mikel – Štefek na 1:1 a jeho střelu vyrazil. Když ani poslední šance Neubuz nedokázal přetavit ve vyrovnávací gól, přišel v posledních vteřinách další brejk, na jehož konci podtrhl se závěrečným hvizdem Patrik Bořuta.

Domácí trenér, Vlastimil Bořuta, utkání zhodnotil následovně: „Velmi kvalitní utkání jsme začali aktivně a po celý první poločas jsme byli lepším týmem a vytvořili si několik slibných šancí, ovšem skvěle chytající Kuba Štefek všechno pochytal, včetně penalty na konci utkání. Naštěstí však přišel skvěle kopnutý přímý kop Davida Mikela, který se trefil přímo do horního růžku. Druhý poločas jsme naopak zaspali a hostům narostla křídla a byli lepším týmem, nicméně nabídnutou šanci do odkryté branky nevyužili a my potom uzavřeli stav utkání na 2:0. Chtěl bych poděkovat divákům za skvělou návštěvu a soupeři za předvedený výkon v duchu Fair-play v tak očekávaném derby.“