35. výročí oslavil Fleret na Zádveřické rockové noci s Vlastou Redlem

Pondělí, 23 Červenec 2018 18:43 | Zdroj: Horní Podřevnicko.cz, foto Petr Jaroň - www.jaron.cz | Značky Vizovice, Zádveřice Bookmark and Share

Vizovicko se může chlubit nejen velkými festivaly, jako jsou Masters of Rock či Trnkobraní, ale také těmi menšími, například Rockovou nocí pod hvězdami, která se letos konala v zádveřickém sportovním areálu už podvanácté.

Malý festiválek s velkou atmosférou. Přesně tak můžeme Rockovou noc velmi stručně charakterizovat. Zdeňku Hrachovému, frontmanovi kapely Fleret a hlavně „otci“ této přehlídky, se podařilo postupem času celou akci dotáhnout do parádní podoby. Festival se stal svým způsobem unikátním.

I letos čekal návštěvníky pestrý hudební program. Už v 17 hodin jej zahájilo pět muzikantů z Valašska, hrající převážně rockovou tvorbu velikána českého hardrocku Jiřího Schelingera. Hudební skupina Schelinger Revival byla i s „exbasákem“ skupiny Fleret „Dědkem“ více než důstojným hudebním předkrmem pro v tu dobu už téměř zaplněný areál TJ. Program potom pokračoval vystoupení neméně skvělé Cestující hudby, ta svou tvorbu sama označuje za hudbu starých bítníků, bluesmannů a folkových trubadúrů…  I ona se může pochlubit jedním exFleret muzikantem, kytaristou Petrem Chrastinou. Pak už přišel na pódium pod krásnou dřevostavbou Vlasta Redl se Svojí novou Kapelou. Moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista se do Zádveřic podíval přesně po pěti letech (více o Rockové noci v roce 2013 zde). To přišla ta pravá chvíle pro publikum, zlidovělé skladby si s hudebním básníkem s chutí zazpíval celý areál. To nakonec platilo i pro závěrečnou kapelu večera. Pořadatelský Fleret oslavu 35 let existence zvládl v plné formě i s křestem CD a LP, aby vydařený festival ukončil horkou a taky dost mokrou diskotékou Josef IX – DJ Kofola!